Inovační firma Zlínského kraje – ocenění nejlepších firem

Inovační firma Zlínského kraje – ocenění nejlepších firem

Šestý ročník, 25 přihlášených projektů, tři ocenění a respekt všem. To jsou základní fakta o právě ukončené soutěži Inovační firma Zlínského kraje. Výsledky byly slavnostně vyhlášeny dne 14. 11. 2018 v hotelu Baltaci Atrium ve Zlíně. Za aktivitou stojí Zlínský kraj a cílem je podnítit firmy k vyšší míře inovací, které následně byly oceněny a nejlepším podnikatelským subjektům se dostalo publicity. Organizací soutěže je tradičně pověřeno Technologické inovační centrum sídlící ve Zlíně.

Přihlášené projekty hodnotí odborná komise, v níž nechybějí podnikatelé, investoři či experti na vědu a výzkum. Udělení tohoto ocenění představuje především uznáním za kvalitní práci v oblasti inovačních aktivit, zvyšuje prestiž a kredit firmy, napomáhá k dobrému vnímání u zákazníků.

Fatra se přihlásila a uspěla s projektem Tradiční české nafukovací hračky s novým designem. Cílem bylo rozšířit nabídku hraček, jejímž výsledkem je nafukovací stan ve tvaru indiánského teepee, jehož součástí je i multifunkční podložka sloužící jako přebalovací pult či pelíšek pro psa. Jeho autorem je designérka Veronika Vaňhová (za svobodna Vašátková) a výrobek je chráněn evropským průmyslovým vzorem.

Děkujeme všem, kteří se na tomto významném úspěchu podíleli a zejména Veronice Vaňhové, která tento celý výrobek vymyslela a zrealizovala. Velmi příjemné pak bylo zjištění, že jsme se v tak kvalitní konkurenci dokázali opět prosadit a fakt, že značka Fatra měla mezi všemi hosty velmi pozitivní vnímání.